Substrát ŠII-TAKE

Balení 2 kg, resp. 3 kg

Substrát ŠII TAKE Sterilní substrát ŠII TAKE ŠII TAKE na substrátu

 

 

 Tato pro nás exotická houba je pro svou lahodnou chuť a silné aroma nazývána "perlou mezi houbami". Její obliba a současně i spotřeba každoročně roste nejen v zemích Dálného východu, ale i v USA a západoevropských zemích. Z jednoho pěstebního bloku lze vypěstovat okolo 700g čerstvých hub.

 

Houževnatec jedlý v přírodě roste v jihovýchodní Asii. Zvlášť dlouhou tradici v pěstování této houby má Japonsko, kde je tato houba v sušeném stavu významným vývozním artiklem.
Houba vytváří plodnice o průměru 50-150 mm, klobouk je světlehnědý až tmavěhnědý šupinatý v mládí podvinutý. Lupeny jsou bělavé, později částečně tmavnou. Třeň je tuhý a na povrchu šupinatý.
Houbu lze pěstovat podobně jako ucho jidášovo na kmenech a větvích listnatých stromů nebo na sterilních substrátech.

Použití: Plodnice šii-také vynikají svými mimořádnými chuťovými vlastnostmi a vůní a v neposlední řadě blahodárnými účinky na lidské zdraví. Odborné publikace uvádějí, že pravidelná konzumace šii-také snižuje hladinu cholesterolu v krvi, posiluje imunitní systém a působí proti vzniku nádorových onemocnění. Houbu můžeme upravovat všemi běžnými způsoby a hodí se zejména díky svému silnému aroma jako ochucující složka různých jídel. Znamenitě se hodí pod maso do různých polévek a omáček. 

Léčivé vlastnosti: posiluje imunitní systém, posiluje obranyschopnost, působí proti vzniku nádorových onemocnění, má protivirovou aktivitu, účinně snižuje hladinu cholesterolu, účinkuje proti arterioskleroze a chorobám srdce a cév ( je vhodná při dietě pro nemocné s těmito chorobami ), je zdrojem vitaminů B12 a D2.

Pěstební podmínky:

teplota v rozmezí 10°C-22°C, světlo. Plodnice již za 10dní.

Aktuality
Kontakt

AGRI Slatinice

Slatinice 302, 783 42
Česká republika

Telefon

+420 585 944 602

Mobilní telefon

+420 605 101 061
+420 727 894 594
+420 737
748 514
e-shop

Internet


agri@agrislatinice.cz www.agrislatinice.cz

Imunoprevence