Zelené hnojení - směs Luskoobilní 1 kg

číslo produktu: ZHN1
Cena
38
Cena EUR
1,54
Původní cena
0
Ušetříte
0
Skladem
ks
Varianty
Název Množství Kód Cena
Luskoobilní směs 1 kg 1 kg ZHN1
38 Kč
Luskoobilní směs 1 kg
Množství 1 kg
Množství ks 1 ks

Osiva určené k zelenému hnojení umožní zvýšit obsah humusu v půdě (náhrada za nedostatek chlévského hnoje), zlepší fyzikální vlastnosti půdy, zvýší mikrobiologické aktivity včetně fytosanitárního účinku, zajistí odplevelení půdy a zlepší její celkovou úrodnost. Pro tento účel jsou nejvhodnější druhy a jejich směsi, které svým rychlým vývojem a nárůstem organické hmoty splňují biologické a agroekologické požadavky. Jedná se zejména o hořčici bílou, hrách setý, luskoobilní směsku, pelušku jarní, řepku ozimou, směs hořčice a řepky, svazenku vratičolistou a jetel nachový.

Charakteristika:

Směs ovsa setého (Avena sativa), hrachu setého (Pisum sativum) a hrachu setého rolního - pelušky (Pisum sativum convar. speciosum)

Druh osiva:
Uznané certifikované osivo určené k zelenému hnojení v profi kvalitě - nemořené

Vlastnosti:
Luskoobilní směs umožňuje zvýšit obsah humusu v půdě, zlepšuje fyzikální vlastnosti půdy, zvyšuje mikrobiologické aktivity včetně fytosanitárního účinku, zajišťuje odplevelení půdy a zlepšuje její celkovou úrodnost. Obohacuje půdu o potřebný dusík. Zabraňuje vyplavování živin a přemísťuje živiny ze spodních vrstev do ornice.

Složení:
oves 33,33%
hrách 33,33%
peluška 33,33%

Doba výsevu:
> březen až říjen

Výsevek:
Hloubka setí: 4 - 6 cm
Hustota setí: 20 g/m2
Balení 1 kg je cca na 50 m2.

Význam a charakteristika zeleného hnojení:
„Zelené hnojení" je druh organického hnojení, při kterém se do půdy zapravuje biomasa rostlin vypěstovaných pro tento účel. Cílem je obohatit půdu o organickou hmotu i živiny a tím zvýšit půdní úrodnost. Vhodné rostliny můžeme vysévat od jara až do podzimu. Pokud nestihneme na podzim rostliny včas zarýt, nic se neděje. Půda bude alespoň přes zimu chráněná před mrazem a rostliny zaryjeme brzy zjara, jakmile to počasí dovolí. Rostliny na zelené hnojení můžeme nechat vyrůst do různých fází. Méně narostlé rostliny zaryjeme rovnou celé nebo je můžeme nechat vykvést. Květy zkrášlí naši zahrádku, což oceníme nejen my samy, ale i užitečný hmyz. Následně po odkvětu rostliny zaryjeme. V tomto případě je vhodné rostliny nasekat na menší části.

Upozornění:
Tyto údaje jsou pouze informativní.

Aktuality
Kontakt

AGRI Slatinice

Slatinice 302, 783 42
Česká republika

Telefon

+420 585 944 602

Mobilní telefon

+420 605 101 061
+420 727 894 594
+420 737
748 514
e-shop

Internet


agri@agrislatinice.cz www.agrislatinice.cz

Imunoprevence