Korálovec ježatý

Balení     250 g

 

Korálovec ježatý

(Hericium Erinaceus)

Korálovec ježatý

Korálovec ježatý

 
Korálovec ježatý

Korálovec ježatý

 
Korálovec ježatý

Korálovec ježatý

Význam pěstování

Plodnice je korálovitě rozvětvená, často kulovitá, má v průměru 5-30 cm, je bílá až nažloutlá. Plodnice korálovce mají výraznou chuť a obsahují mnoho zdraví prospěšných látek. Konzumace má příznivý vliv na zažívací ústrojí a detoxikaci organismu.

 

Pěstování na dřevě

Potřeby k pěstování

Čerstvé kmeny listnatých stromů – z tvrdých dřev je vhodný buk nebo habr, nehodí se dub a jasan, sadba korálovce, plastový pytel, parafín nebo štěpařský vosk.

Pěstební postup

Kmeny nejlépe 1-2 měsíce po pokácení o průměru 150 mm a větší, nařežeme na délku 0,5 m. Do kmenů vyvrtáme otvory o průměru 10-15 mm a hloubce 20 mm ve vzdálenosti asi 100 mm od sebe na dvou protilehlých stranách kmene. Tyto otvory vyplníme sadbou a zalijeme roztaveným parafínem nebo štěpařským voskem. Kmeny uložíme do pytlů, pytle zavážeme a uložíme prorůstat do teploty asi 20°C. Kmeny by měly být prorostlé podhoubím podle tvrdosti dřeva za 2-4 měsíce. Prorostlé kmeny položíme na stinné vlhčí místo venku. V době sucha udržujeme kmeny vlhké kropením. Kultura plodí podle tvrdosti dřeva 3-5 let.

Pěstování na pilinách

Potřeby k pěstování

Piliny z listnatých dřev, sadba korálovce, varný sáček např. na tlačenku.

Pěstební postup

Piliny je nutné tepelně ošetřit- sterilizovat varem. Vlhké piliny naplníme do varného sáčku a lehce zavážeme provázkem. Sáčky postavíme do hrnce úvazky nahoru a zalijeme vodou, aby úvazky byly nad vodou. Sáčky vaříme asi 1 hodinu. Po vychladnutí sáčky očkujeme tak, že v čisté místnosti bez plísní sáček otevřeme a např. držákem vařečky (kterou jsme předtím vyvařili ve vodě) uděláme doprostřed pilin v sáčku otvor. Do něj pak nasypeme sadbu a sáček přes vatičku v úvazku zavážeme. Necháme prorůstat v teplotě 20-25°C. Po třech týdnech sáčky prorostou podhoubím. Pak sáčky na několika místech prořízneme do křížku a uložíme k plození do 15-20°C. Plodnice k růstu potřebují trochu světla.

 

 

Aktuality
Kontakt

AGRI Slatinice

Slatinice 302, 783 42
Česká republika

Telefon

+420 585 944 602

Mobilní telefon

+420 605 101 061
+420 727 894 594
+420 737
748 514
e-shop

Internet


agri@agrislatinice.cz www.agrislatinice.cz

Imunoprevence