NOVINKA 2023 - vzorová kvalita
Ozimý paličák. Cibule středně velké, barva vnějších suknic je bílá s výraznými fialovými skvrnami, uspořádání stroužků v cibuli nepravidelné, stroužky středně velké v počtu 8 – 12. Listy vzpřímené, modrozelené. Vysoká odolnost proti hospodářsky významným virům je dána geneticky. Výnosná odrůda, hmotnost cibule je střední, skladovatelnost dobrá - do dubna až května. Poloraná odrůda – sklizeň kolem 10.července. Chuť příjemná, ostrá, ušlechtilá.
Dodaná sadba - Doporučení ošetření
Je již vytříděná a vysušená. V zásadě ale platí, že by se nemělo sázet dřív, než teplota půdy trvale klesne pod 9°C. Proti fuzáriu není zatím žádné mořidlo, jedinou účinnou obranou je pozdní výsadba česneku – nejlepší termín výsadby je den před zamrznutím.
JE PROTO VELMI DŮLEŽITÉ, JAK NALOŽIT S DODANOU SADBOU ČESNEKU.
Skladovat na suchém, větraném místě. Považujeme za správné, rozdružení na stroužky a moření dříve, třeba už začátkem září. Po namoření musí být stroužky během 12 hodin vysušeny a uloženy do doby výsadby. Za základ moření považujeme přípravek SULKA (5%). To proto, že se výrazně rozšířil výskyt vlnovníka česnekového, který je tímto přípravkem spolehlivě ihned likvidován. Délka moření je dle doporučení výrobce v návodu použití. Mořicí lázeň nelze použít opakovaně. Je-li namořeno v Sulce dříve, je vhodné před vlastní výsadbou namočit stroužky asi na 1 hodinu do vody a po oschnutí co nejdříve vysadit.
Při výsadbě spon je vhodný podle odrůdy 5 – 12 x 20 – 40 cm, hloubka výsadby asi 6 cm. Po výsadbě se pozemek uválí nebo zavlaží.
Dobrou úrodu Vám přeje Použitý zdroj – Ing. Kozák Jan