Sadbový česnek BJETIN - 8 ks - paličák

číslo produktu: Ces1021
Cena
199
Cena EUR
8,18
Původní cena
0
Ušetříte
0
Skladem
ks
Varianty
Název Množství Kód Cena
Sadbový česnek BJETIN - 8 ks - paličák 8 palic Ces1021
199 Kč
Sadbový česnek BJETIN - 8 ks - paličák
Množství 8 palic
Množství ks 1 ks

Nejranější český paličák, cibule jsou velké, fialově zbarvené, obsahují průměrně 8 stroužků (ideální poměr množitelského koeficientu a velikosti stroužků). V 1 kg sadby je průměrně 140 stroužků. Sklízí se začátkem července, nazeleno se dá sklízet už začátkem června. Nevadí lidem s citlivým žlučníkem. 

 

 

Dodaná sadba - Doporučení ošetření

 

Je již vytříděná a vysušená. V zásadě ale platí, že by se nemělo sázet dřív, než teplota půdy trvale klesne pod 9°C. Proti fuzáriu není zatím žádné mořidlo, jedinou účinnou obranou je pozdní výsadba česneku – nejlepší termín výsadby je den před zamrznutím.

 

JE PROTO VELMI DŮLEŽITÉ, JAK NALOŽIT S DODANOU SADBOU ČESNEKU.

 

Skladovat na suchém, větraném místě. Považujeme za správné, rozdružení na stroužky a moření dříve, třeba už začátkem září. Po namoření musí být stroužky během 12 hodin vysušeny a uloženy do doby výsadby. Za základ moření považujeme přípravek SULKA (5%). To proto, že se výrazně rozšířil výskyt vlnovníka česnekového, který je tímto přípravkem spolehlivě ihned likvidován. Délka moření je dle doporučení výrobce v návodu použití. Mořicí lázeň nelze použít opakovaně. Je-li namořeno v Sulce dříve, je vhodné před vlastní výsadbou namočit stroužky asi na 1 hodinu do vody a po oschnutí co nejdříve vysadit. 
Při výsadbě spon je vhodný podle odrůdy 5 – 12 x 20 – 40 cm, hloubka výsadby asi 6 cm. Po výsadbě se pozemek uválí nebo zavlaží.

 

Dobrou úrodu Vám přeje                                     Použitý zdroj – Ing. Kozák Jan

 

Soubory ke stažení