Cibule sazečka 1kg STURON 8-16mm Moravoseed

číslo produktu: Saz11
Cena
79
Cena EUR
3,13
Původní cena
0
Ušetříte
0
Skladem
ks
Varianty
Název Množství Kód Cena
Sazečka STURON 8-16mm 1 kg Saz11
79 Kč
Sazečka STURON 8-16mm
Množství 1 kg
Množství ks 1 ks

Odrůda Sturon je tradiční odrůda sazečky, žlutohnědé barvy. Produkuje ploše kulovité až kulaté cibule. Doba dozrávání: střední až pozdní. Má silné kořeny a tvrdou slupku. Vysoce výnosná odrůda, je vhodná pro dlouhodobé skladování. Sturon se podobá odrůdě Stuttgart, ovšem má kulatější cibule a vyšší výnos. Zároveň dozrává o něco dříve než odrůda Stuttgart.

Sazečku vysazujeme na záhon brzy z jara( březen – duben) do sponu 20 x 8 – 10 cm. Cibulky vysazujeme tak, aby konec krčku mírně vyčníval nad povrch záhonu.Cibule vypěstované ze sazečky mají oproti přímo setým cibulím horší skladovatelnost, ale podstatně ranější sklizeň.

Třídění: 8/14 mm

Poznámka:
U skladovaného sadbového materiálu je nutno zajistit jeho dobré provětrání rozsypáním a cirkulací vzduchu!

Doporučení:  Záhon zasázené cibule překryjeme na volno bílou netkanou textilií. Ta nám chrání mladé rostlinky před mouchou květilky cibulové, která klade vajíčka ke krčku rostlin. Vylíhlé larvy vyžírají vnitřní pletiva rostliny – rostlinky se kroutí.  Nálet mouchy květilky cibulové se většinou shoduje s dobou, kdy kvetou třešně a začínají kvést smetánky lékařské – lidově pampelišky. Po odkvětu těchto rostlin můžeme netkanou textilií sundat ze záhonu.

Soubory ke stažení